01_03.jpg

Истории успеха, 2018 год

Пилипенко Елена

Як вчорашній вибір впливає на завтрашній день.

Великі відкриття сьогодення та прадавніх часів, Нобелівські премії та Оскари, найнесподіваніші винаходи та витвори мистецтва. Все, заради чого обертається наша планета. Завдяки чому щодня відбувається святкування життя. Що об’єднує всіх тих людей, які опинилися на вершині своїх прагнень? Що є рушійною силою, поштовхом до чергового надзвичайного винаходу? Інтерес, любов, а часом навіть пристрасть до своєї справи. А також – талант, харизма, що вимушують її відповісти взаємністю. Проста істина полягає в тому, що відверті дії, без зайвих підтекстів, приречені на успіх. Тобто, якщо людина займається своєю справою, відчуває власне покликання, її праця не буде марною. Адже для неї є важливим процес, а не гроші тут і тепер. І результат, який, у більшості випадків, згодом трансформується у грошовий еквівалент.

Розв’язувати задачки на уроці математики у школі, розуміти суть економічних процесів та з захопленням аналізувати результати господарських операцій уявних компаній в університеті... Мабуть, так виглядає портрет потенційно успішного фінансиста. Жодна інша сфера професійної діяльності так не ідентифікує особу на витривалість, наполегливість та кмітливість. Можна сказати, що відбувається такий собі природний відбір, коли «у грі» залишаються найсильніші.

Здається, у світі грошей, цифр та звітів усі відкриття та досягнення давно закінчились. З останніх «новинок» хіба що криптовалюта та біткоїни., які у розрізі реального життя трапляються вкрай рідко, принаймні, тепер. Але світ змінюється, і фінансово-економічну еволюцію легко відстежити, хоча б за останні десятиріччя. Так, від журнально-ордерної системи обліку ми зробили значний стрибок до суцільної автоматизації. Можливо, колись в майбутньому, коли всі процеси буде машинізовано, і людський фактор зведеться до мінімуму, професія «фінансист» та її похідні взагалі зникнуть. Але повернімось до реальності. Що є фундаментом діяльності і розвитком для бухгалтера сьогодні? Перш за все, це персональне освідомлення людиною всієї багатогранності своєї професії та широти впливу її дій. Далі - пошук ідеалу, і тут головне правильно його собі уявляти. Власне, через хибні погляди щодо питань ключової важливості, процес розвитку гальмується, або взагалі припиняється.

Яка філософія притаманна професійно успішним людям, у що вони вірять? Перш за все, у себе та у свої сили. У те, що успіх приходить після низки спроб та маленьких перемог, саморозвитку та прагнення досконалості.

Якщо поглянути на наше життя під кутом кар’єри, стане зрозуміло, що одне завжди містить в собі відбиток іншого. Так, звички та особисті риси характеру, які супроводжують нас у повсякденному житті, проектуються у професійну діяльність. Тобто, чим більш зібраними та організованими ми є, тим краще впорядкованими є наші справи. Зазирнемо у мій персональний світ, який тісно переплітається з фінансами. Чому колись я обрала саме цю спеціальність і продовжила розвиток у цьому напрямі? Складно дати однозначну відповідь, адже їх так багато. Деякі з них – це нескінченна жага знань, амбіції та розуміння можливості їх реалізації, задоволення від перших досягнень…Але головне - виклик собі. Це як поєдинок волі і спокуси піти іншою стежкою, на перший погляд, легшою та привабливішою, до уявного світу кар’єрної безтурботності. Проте, step by step, як то кажуть, повстала картинка реальності, і вона почала мені подобатись. Здається, в її основі сплелися одразу кілька ґрунтовних ідей, що відображають мої життєві пріоритети. І тепер я відчуваю, яким важливим був вибір, зроблений колись. Також – радість від того, що я живу саме у наші часи, коли технології межують з магією,  у порівнянні з тим, як це було ще якихось двадцять років тому. Звісно, не відомо, що чекає нас у майбутньому. Хтозна, можливо, так само будуть говорити і про наші часи.

Мабуть, кожен мислить своїми одиницями виміру. І немає таємного «коду успіху», одного для всіх. Проте, стовідсотково цих кодів стільки, скільки людей на Землі. І ті з нас, хто обрав професію, пов’язану з фінансами, займають особливе місце в ієрархії посад.

Стежка, якою ми крокуємо, веде далеко вгору, але шлях не є простим. Хтось іде далі, а хтось зупиняється або повертає. Обидва варіанти є добрими, адже перший веде до вершини, а другий – дає нову можливість зробити свій правильний вибір, що вплине на майбутнє.

 

Якщо Ви шукаєте професіоналів у сфері бухгалтерського обліку та фінансів, які мають знання, що підтверджені міжнародними сертифікатами – CAP, CIPA, ACCA, DipIFR (rus) ACCA, CIMA, CIA, готових з Вами поділитися досвідом та допомогти Вам отримати сертифікат – ми та команда, яка це здійснить для Вас та разом з Вами! Найкращі фахівці у сфері міжнародних стандартів фінансової звітності та обліку (МСФЗ та МСБО), управління ефективністю бізнесу, внутрішнього контролю, управління ризиками, корпоративного управління допоможуть Вам підвищити Ваш професійний рівень у галузі: фінансового та управлінського обліку та оподаткування, фінансового аналізу та менеджменту, аудиту, трансформації фінансової звітності складеної відповідно до Національних стандартів бухгалтерського обліку (П(с)БО) у фінансову звітність складену відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності та обліку (МСФЗ та МСБО), Міжнародних стандартів аудиту (МСА) та західного управлінського обліку та фінансів.

Авторські права 2022 © Український центр професійного розвитку. Усі права захищені.